Call: 0123456789 | Email: info@example.com

Fatih Kombi Bakımı


Evde ısıtıcı olan herkes, elbette bunun kusursuz bir şekilde çalışmasını ister. Onun bunu yapması için düzenli olarak hizmet vermesi gerekiyor. Yağ, gaz veya odun ısıtmaya sahip olmanıza bakılmaksızın.

Isıtma sisteminin düzenli olarak denetlenmesi sadece kombinizizin ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda güvenliği, mümkün olan en düşük enerji maliyetini ve son olarak da hoş olmayan sıcak bir daireyi garanti eder.

Ancak, bir ısıtıcı ne sıklıkla muhafaza edilmeli? Bakım sırasında tam olarak ne olur? Ve kim yapabilir? Size ipuçları vermek ve kombinizin bakım aramaya ne olduğunu söyleyeyim.

Isıtma sistemimi ne sıklıkla sürdürmek zorundayım?

Enerji tasarrufu hükümlerine göre, kombinizi düzenli olarak sürdürmek ve bakımını yapmak zorunludur.

Az sayıda kişi gerekli becerilere sahip olduğundan, bakım ve denetim ile profesyonel bir uzman şirketin görevlendirilmesi her zaman tavsiye edilir.

Aksi takdirde, sadece Kombi sistemine ve ilgili gereksiz ek maliyetlere değil aynı zamanda güvenlik risklerine de zarar verebilir. En kolay yol, uzman bir şirket ile bir bakım sözleşmesi yapmaktır. Bu genellikle kombinizin yıllık kontrolünü sağlar.

En büyük avantaj, şirketin size incelemeleri hatırlatması ve sadece uygun bir tarih seçmenizdir. Bu her zaman, Kombi sezonunun başlamasından hemen önce, sonbaharın başında yapılmalıdır.

Her Kombi sahibinin, kombinizin düzenli ve bilgili bir şekilde denetlenmesi ve bakımıyla ilgilenmesi sorumluluğu olmasına rağmen, birçoğu bu konuda ihmalkar davranmaktadır. Bunun bir nedeni de, yasal bir süre olmaması ve birçok Kombi sisteminde, prensip olarak, hiç birinin ısıtmanın yıllık olarak kontrol edilip edilmediğini kontrol edememesidir.

Gaz, odun veya yağ ısıtıcınız varsa, en azından baca temizliğinizle kontrol edin. Bu, bir veya iki yıllık bir döngüde – nasıl ısınacağınıza bağlı olarak – sisteminizin işletim ve yangın güvenliğini kontrol eder.

Bu incelemenin sonucunda ise sisteminizin egzoz gazı değerlerinin çok yüksek olduğunu, baca temizliği kötü adresinden Kombi kapatmaya yetkisine sahiptir. Bir Kombi şirketi tarafından düzenli bakım yapılması, bu gibi maliyetli sonuçlardan kaçınabilmektedir.

Isıtma bakımında ne yapılmaktadır?

Uzman şirket, kombinizizin tüm bileşenlerini kontrol eder. Gerekirse, aşınma parçalarını ve tabii ki arızalı elemanları değiştirir ve elektronik aksamı kontrol eder. Buna ek olarak, sistem, küçük bir formda bile ısıtıcının performansını önemli ölçüde etkileyebileceğinden, kirlilikten arındırılmıştır.

Güvenlik ve kontrol bileşenlerine de özel ilgi gösterilmektedir. Hem de baca temizleyicisi ve Kombi mühendisi egzoz gazı değerlerini kontrol ettiği ve Kombi mümkün olduğunca çevre dostu ise onlar, yani normal aralıkta olup olmadığını kontrol edin.

Isıtma sisteminin bakımı ne kadar?

Tam olarak maliyetleri Kombi türü ve kombinizin yaşına bağlı olarak değişebilir olarak, süpürme ifadeler yapamıyorum, Kombi bakım ödemek için gerekenler. Ayrıca elbette, aşınan parçaların yenilenip yenilenmemesi ve onarımların beklemede olup olmadığı incelenmelidir.

Tek ailelik bir evde sadece bir gaz veya yağ ısıtmanın bakım maliyeti yaklaşık 100 ila 150 avro ve çok aile için 500 avroya kadar. Ek olarak, yedek parçaların maliyetleri, olası onarım maliyetleri ve birçok durumda da bir seyahat ödeneği vardır.

Maliyetler, örneğin, bir ahşap merkezi Kombi ile oldukça farklı görünüyor. Bu çok emek yoğun ve bakım yoğun. Bir uzman firma tarafından yapılan bakımın yanı sıra, bir baca temizlemesinin düzenli olarak izlenmesi, size gelmek için yılda 1000 avrodan daha pahalıya mal olabilir.

Tüm evinizde mümkün olan en iyi ısı dağılımını istiyorsanız, her Kombi sistemi için bir hidrolik dengeleme sistemine de sahip olabilirsiniz. Isıtma sistemi, her bir radyatörün en uygun şekilde Kombi suyuyla besleneceği şekilde ayarlanır. Bu önlem yaklaşık 500 avroya mal oluyor, ancak genellikle sadece bir kez yapılması gerekiyor.

Gazlı ısıtıcının bakımı

Bir Kombi sistemi olarak bir gaz kombinizi kullanmaya karar verdiyseniz, genellikle yılda bir kez kontrol ettirmeniz gerekir. Her şeyden önce, denetim güvenlik nedenleriyle uzman bir şirket tarafından da gerçekleştirilmelidir.

Bununla birlikte, bir süre daha aktif olabilirsiniz. Gazın yakılması için oksijen gerektiğinden, kazan dairesinin daima yeterince havalandırıldığından emin olun. Ayrıca, ısıtıcının etrafındaki ve hatlar arasındaki boşluk serbest kalmalıdır – lütfen üzerine çizgiler asmayın ve bir depolama alanı olarak kullanmayın.

Bununla birlikte, gaz ısıtmanın en önemli kuralı , gaz musluğuna erişimin her zaman ücretsiz olması ve böylece acil bir durumda kombinizi derhal kapatmanızdır.

Yağ ısıtıcısı bakımı

Gaz ısıtması gibi, yağ ısıtmanın da yılda bir kez temizlenmesi gerekir – sadece kombinizin kusursuz çalışmasını sağlamak için değil, aynı zamanda maliyet ve güvenlik nedenleriyle de çalışır.

Kazandaki kurum parçacıkları, özellikle yağ ısıtması durumunda, artan yakıt tüketimini ve egzoz gazındaki kurumun artmasını sağlar. Kazanı düzenli olarak temizlemeyen herkes, bu nedenle, baca taraması ile denetleme sırasında en azından sorun yaşayacaktır.

Kirli filtrelerin ve tıkanmış yağ hatlarının bir diğer yan etkisi, sistemin artan gürültü seviyesidir. Bakım sırasında yağ deposu da denetlenir. Özellikle eski yağ Kombi sistemleriyle, tankın kez arasında temizlenmesi gerekir olabilir – bu tankta keşke biraz yağ gerçekleşmesi mümkün olmalıdır.

Ağaç ısıtmanın bakımı

Kereste Kombi da Kombi sezonunun başlamasından önce yılda bir kez uzman bir garaj tarafından düzenli olarak servis edilmelidir. Ek olarak, odun ısıtmasının bir baca temizleyicisi tarafından izlenmesi gerekir.

Buna ek olarak, bir odun ısıtması ama aynı zamanda tüm Kombi mevsimi boyunca çok emek yoğundur, çünkü düzenli olarak sizin tarafınızdan temizlenmelidir. İlgili alet genellikle ahşap ısıtmanın ekipmanına aittir.

Her şeyden önce, eşanjör en az dört haftada bir fırça veya elektrikli süpürge ile iyice temizlenmelidir. Yanma odası ayrıca belirli aralıklarla temizlemeye ihtiyaç duyar – bunu kombinizizin kullanım kılavuzunda okuyabilirsiniz.

Isıtma sezonunun bitiminden sonra, ahşap deposu da iyice temizlenmelidir.

Bölgesel Kombi bakım çalışmaları

Bölgesel Kombi ile ısınan, bakım açısından en büyük rahatlığı vardır. Bir bölge Kombi müşterisi olarak ısıyı doğrudan üreticiden aldığınız için, evinizde kompakt bir kombiniziz var, ancak kazan yok – bu yüzden bunu beklemek zorunda değilsiniz. Baca ve böylece baca süpürme maliyetleri tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Yine de, kombinizin kendisi yılda bir kez bakım yapılmalıdır . Bununla birlikte, birçok sözleşmede, bölge Kombi tedarikçisinin otomatik olarak bakım işlemlerini yapması ve bakım masraflarının bölge ısıtması için temel maliyetlere dahil edilmesi için düzenlenir.

Eğer karşılık gelen uzman şirkete veya maliyetler zaten sözleşmeyle Kombi maliyetleri ile yerleşmiş olup olmadığını böylece kendini bakım dikkat çekmek gerekir ve ister sağlayıcınızla sözleşme bir bakış anlatır.

Yenilikçi Kombi sistemlerinin bakımı

Güneş enerjisi, fotovoltaik sistemler veya küçük rüzgar türbinleri gibi yenilikçi Kombi sistemleri bakım zorunluluğundan muaf değildir. Bu yatırımlar bakımlı ve düzenli hizmet, bu yüzden yaklaşık 20 bir ömre sahip olabilir edilir – 30 yıla yükseldi – ve artan alım ve kurulum maliyetleri de beklendiği şekilde bu önemlidir.

Bir güneş enerjisi sistemi söz konusu olduğunda, örneğin, bakım sırasında, özellikle çalışma basıncı, güneş sıvısının kalitesi ve miktarı ve kollektörlerin durumu kontrol edilir. Bakım, mutlaka güneş enerjisi sistemleri ve Co üzerinde uzmanlaşmış bir uzman firma tarafından yapılmalıdır.

Kendi Kombi sistemimi nasıl koruyabilirim?

Isıtmanın yıllık denetimi ve bakımı her zaman gerekli becerilere sahip uzman bir şirket tarafından yapılmalıdır.

Bununla birlikte, kombinizin ömrünü uzatmak, enerjiyi en iyi şekilde kullanmak ve her şeyden önce enerji maliyetlerini düşük tutmak için kendinizi ev sahibi ve emeklisi olarak kendinize katkıda bulunabilirsiniz.

Burada önemli bir faktör radyatörlerin doğru şekilde taşınmasıdır. Bunlar mümkün olduğunca özgür olmalı ve mobilya ile kaplanmamalıdır, böylece ısı da odaya en iyi şekilde dağıtılabilir.

Radyatörlerinizi periyodik olarak havalandırmayı unutmayın . Isıtma sistemindeki hava, Kombi suyunun düzgün şekilde dolaşımını engeller. Bu radyatörlerin performansını bozar ve gereksiz yere enerji harcar.

Termostatı ayarlarken bile, kontrolör seviyesinin ve dolayısıyla oda sıcaklığının olabildiğince sabit kaldığından emin olmalısınız. Termostatı yukarı ve aşağı (örneğin geceleri) çevirmeye devam ederseniz, genellikle sıcaklığı sabit tutmaktan daha fazla enerji harcanır.

Ayrıca, Kombi suyu buharlaşma ve havalandırma işlemleri nedeniyle düzenli olarak yeniden doldurulmalıdır, böylece sistem içindeki basınç yeşil aralıkta kalır.

Bazı modern Kombi sistemlerinde, bu bir layman için kolayca yapılabilir. Isıtma sisteminizin kullanım kılavuzuna bakın veya prosedürü bir uzman tarafından açıklayın. Birkaç basit adımda, kombinizizin daha uzun, daha çevre dostu ve hepsinden daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Fatih Bölgesinde Hizmet Verdiğimiz Semt ve Mahalleler

Aksaray Mahallesi Kombi Servisi

, Akşemsettin Mahallesi Kombi Servisi

, Alemdar Mahallesi Kombi Servisi

, Ali Kuşçu Mahallesi Kombi Servisi

, Atikali Mahallesi Kombi Servisi

, Ayvansaray Mahallesi Kombi Servisi

, Balabanağa Mahallesi Kombi Servisi

, Balat Mahallesi Kombi Servisi

, Beyazıt Mahallesi Kombi Servisi

, Binbirdirek Mahallesi Kombi Servisi

, Cankurtaran Mahallesi Kombi Servisi

, Cibali Mahallesi Kombi Servisi

, Demirtaş Mahallesi Kombi Servisi

, Dervişali Mahallesi Kombi Servisi

, Emin Sinan Mahallesi Kombi Servisi

, Hacı Kadın Mahallesi Kombi Servisi

, Haseki Sultan Mahallesi Kombi Servisi

, Hırka,i Şerif Mahallesi Kombi Servisi

, Hobyar Mahallesi Kombi Servisi

, Hoca Gıyasettin Mahallesi Kombi Servisi

, Hoca Paşa Mahallesi Kombi Servisi

, İskender Paşa Mahallesi Kombi Servisi

, Kalerderhane Mahallesi Kombi Servisi

, Karagümrük Mahallesi Kombi Servisi

, Katip Kasım Mahallesi Kombi Servisi

, Kemal Paşa Mahallesi Kombi Servisi

, Kocamustafapaşa Mahallesi Kombi Servisi

, Küçük Ayasofya Mahallesi Kombi Servisi

, Mercan Mahallesi Kombi Servisi

, Mesih Paşa Mahallesi Kombi Servisi

, Mevlanakapı Mahallesi Kombi Servisi

, Mimar Hayrettin Mahallesi Kombi Servisi

, Mimar Kemalettin Mahallesi Kombi Servisi

, Molla Gürani Mahallesi Kombi Servisi

, Molla Fenari Mahallesi Kombi Servisi

, Molla Hüsrev Mahallesi Kombi Servisi

, Muhsine Hatun Mahallesi Kombi Servisi

, Nişanca Mahallesi Kombi Servisi

, Rüstem Paşa Mahallesi Kombi Servisi

, Saraç İshak Mahallesi Kombi Servisi

, Seyyid Ömer Mahallesi Kombi Servisi

, Silivrikapı Mahallesi Kombi Servisi

, Sultan Ahmet Mahallesi Kombi Servisi

, Sururi Mahallesi Kombi Servisi

, Süleymaniye Mahallesi Kombi Servisi

, Sümbül Efendi Mahallesi Kombi Servisi

, Şehremini Mahallesi Kombi Servisi

, Şehsuvar Bey Mahallesi Kombi Servisi

, Tahtakale Mahallesi Kombi Servisi

, Taya Hatun Mahallesi Kombi Servisi

, Topkapı Mahallesi Kombi Servisi

, Yavuz Sinan Mahallesi Kombi Servisi

, Yavuz Sultan Selim Mahallesi Kombi Servisi

, Yedikule Mahallesi Kombi Servisi

, Zeyrek Mahallesi Kombi Servisi

Have any Question or Comment?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir