Call: 0123456789 | Email: info@example.com

Kombi Isınmıyorsa Nedeni Nedir?


Kombi ısıtmıyor, sıcak suyu ısıtmıyor yada petekleri ısıtmıyor biçiminde kombi bir çok aşırı değişik bozukluk yapabilmektedir.bütün cihazlarda olduğu benzeri kombilerde da süre süre arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaların sebep kaynaklandığını da profesyonel teknisyenler tetkik etmektedir. kimi zaman kombi ısıtmıyor diye bir sorunla karşı karşıya kalmak mümkün.

Kombide ısıtma derdi olduğunda kalorifer peteklerinin ısınabilmesi imkansızdır. Bu da kış günlerinde kabul olabilmekte. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında ilk bakılması gereken yer, su basıncının bulunduğu bölüm olmalıdır. Kombide ısıtma derdi olduğunda su basıncı düşüş ihtimali bulunmaktadır. Cihazlarda su basıncını gösteren bir gösterge bulunmaktadır.

Bu göstergedeki basınç değerinin normal olması gereklidir. Bu halde sisteme su ilave edilmelidir. Petekler sıcak lakin kombi su ısıtmıyorsa yine bir sıkıntı meydana gelmiş manasına gelmektedir. Su ve petekler ısınmıyor ise, su basıncı normalse ve kombi çalışıyorsa büyük bir problem meydana gelmiş anlamına geliyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında kombi servisi ile irtibata geçilmeli ve sıkıntı bildirilmelidir.
Kombi ısıtmıyorsa Cihaza Asla Müdahale Edilmemeli

Kombi ısıtmıyor diye cihaza müdahale edilmemesi gereklidir. ters takdirde ayrıcalıklı hastalıkların da ortaya çıkması mümkündür. Kombilerde meydana gelen arızalarda kesinlikle deneyimli personelden destek alınmalıdır. Kombi su ısıtmıyorsa cihazdaki aksamlardan birisi bozulmuş manasına gelmektedir. Bu, teknik bir arızadır ve mutlaka teknik personel müdahale etmelidir. Kombilerde ısıtma problemi meydana geldiğinde peteklerin havasının da kontrol edilmesinde yarar vardır. Bu havanın boşaltılması için teknik personele gereksinim bulunmamakta. Kombi kullanıcısı da bu işlemi gerçekleştirebilir. Peteklerin taraf kısmında bulunan prujör adı verilen kısım, ya prujör anahtarı veya bir tornavida sebebi ile açılmakta ve petekteki hava atılabilmektedir. Kombideki ısıtma sorunu su basıncının düşük olmasından kaynaklanabilmektedir. Bu halde su eklenmesi gereklidir.

Kombi ısıtmıyorsa devir Daim Pompasında sorun olabilmekte

Kombi ısıtmıyor diye başvurulan teknik servis, tesisatta kullanılan vanalardan birinde bozukluk tetkik edebilmektedir. Vanalar da arıza olduğunda peteklere su ulaşmamaktadır. Bu halde teknik personel arızalı vanayı değiştirmektedir. Kombilerdeki ısıtma sorunu, tesisatta meydana gelen bir tıkanıklıktan da kaynaklanabilmektedir. genel olarak tesisatın kurulum aşamasında görülen bu hal, yine teknik personel vasıtası ile giderilebilmektedir. ısınma derdi çağ daim pompasının arızalanması itibarı ile de görülmekte. Bu pompa, sistemin içindeki suyun tesisat arasında dönmesini sağlamakta. Bu arızalanınca da kombinin ısıtması mümkün değildir. Bu arızada da kombi servis yetkililerinden hizmet alınmalıdır.

Have any Question or Comment?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir